Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dalších 6 bodů, ale byly to nervy ...

15. 3. 2009

FC Bučis team C - TJ JM Chodov  0 : 1 (0 : 0, 0 : 0, 0 : 1)

Branky a asistence: Kýhos(27:09)

Jeden z nejtěžších zápasů pro nervové soustavy příznivců chodovských elévů, předvedli dneska kluci s Bučisem. Po nekonečných 27 minutách, padl jeden ušmudlaný gól. Po celý zápas kluci pustili soupeře k naší bráně jenom 4x, jinak pořád útočili, ale zazdívali i ty nejvyloženější šance. Klukům se nedařila souhra (jestli se o nějaké v tomto zápase dá napsat). Střely létaly všude možně a když konečně trefily bránu, stál jim v cestě soustředěný golman soupeře. Všichni jako by zapomněli hrát. Je pravdou, že při abstenci Oty, došlo ke korekturám sestav, ale to nic nemění na tom, že se soupeřem o hodně pater níže se budeme takto trápit. Od vstřeleného gólu všichni netrpělivě  hypnotizovali hodiny, aby zápas už konečně skončil. Každopádně všichni namlsaní gólovými příděly z minulých mačů v tomto zápase utřeli ...

K hodnocení jednotlivců se nebudu vyjadřovat, ale všem klukům patří poděkování, že se nesložili a velice cennou výhru doslova vydřeli. V tom vidím velikou devizu tohoto týmu.

 

SSK Future B - TJ JM Chodov  0 : 17 (0 : 4, 0 : 5, 0 : 8)

Branky a asistence:  Jirásek (4 + 1), Klimsza (3 + 1), Zajíc (3 + 1), Vaculčiak ( 3 + 0), Kýhos (2 + 2), Macák (1 + 1), Sagl (1 + 0), Hošna (0 + 2)

Z tohoto zápasu jsem měl docela strach, neb Future několikrát zamíchalo pořadím v tabulce. Díky tomu, že porazilo Petrovice nás dostalo na podzim do čela přeboru a do jarních bojů nastupovalo jako černý kůň s možností postupu. Ale ... na jaře se z tohoto černého koně stala stará herka. Díky nedostatku hráčů, kolizím turnajů s jejich áčkem a nemocem proti nám nastoupila jejich přípravka a to ještě v počtu sedmi hráčů. A na výsledku to bylo znát. Pavel řešil v první třetině jedinou ošemetnou situaci, navíc ještě zaviněnou nedůsledností naší obrany (viď Ondro V.!). Artur mohl další dvě třetiny v klidu prospat. Kluci si spravili chuť a skóre. Jenom, pánové, takovýchto soupeřů už moc nebude !!!

 

Čelo tabulky je tedy nezměněno - přimázli jsme povinných šest bodů. O kolik kluci povedou, budu vědět po zjištění výsledku mače Vinohrady - Petrovice.  Znovu opakuji - je to vše jen na jejich florbalkách a v hlavách. A že to mají (alespoň mám ten dojem) kluci v makovičkách alespoň trochu srovnané, předvedli v duelu s Bučisem. V zápase, kdy se klukům prakticky nic nedařilo a na všechny už padala "deka", jsem na střídačce nezaregistroval, že by se kluci hádali nebo si nadávali za zkažené akce. Naopak se povzbuzovali a radost po Tomášově gólu byla nefalšovaná. A soudržnost týmu dělá v kolektivních sportech minimálně půlku úspěchu. Jak řiká Michal, není důležité dát soupeři 20 gólů, ale stačí jen o jeden více. A o ten jeden přece jen Bučis přehráli !