Jdi na obsah Jdi na menu
 


Liberec, den poté ...

8. 6. 2009

S denním odstupem dávám dohromady souhrn postřehů, tak jak se mi přes den promítaly před očima.

Statistiky nevím. Poznámkové desky jsem našel, ale papíry ne. To co je (zatím) uvedeno na oficiálních stránkách Nisaopen mi připadá trochu zmatečné. Skutečnost, že i já jsem uveden mezi autory gólů moc nevypovídá o serióznosti těchto statistik.

Budu tedy lovit z hlavy.

Jednoznačně. Kluci se svým výkonem i vystupováním zasloužili o výsledek, kterého v budoucnu zopakovat bude velmi težké. I když nic tomu nebrání a možné je vše. V konkurenci 14 elévských týmů z celé republiky + jednoho zástupce Slovenska, dosáhnout na stříbro je fantazie, kterou jsem si nepředstavoval ani v nejrůžovějších představách.

Věřil jsem, že v reálných možnostech je osmifinále, a ve čtvrtfinále, že nás Bohemka,  ta mi jednoznačně vylezla z "modelového" pavouka dle rozlosování, vyřadí. Že tomu tak nebylo, je zásluhou stanovené taktiky před zápasem (díky Jirko), kterou, ač se zcela nepodařilo splnit (systém "bukaře" před soupeřovou bránou kluci zcela nepochopili), tak v ostatních činnostech kluci zvládli udělené pokyny na jedničku. Přesně dle taktiky jsme dali první gól a aktivním napadáním kluci otrávili soupeřova lídra. Když Beny přidal druhý gól, naše postupové naděje ještě vzrostly. Přestože nám Kabele dal v konci utkání dva góly a vynutil penalty, kluci se nesložili a na lavičce morálně podpořili naše střelce a hlavně gólmana.  Pavel střelce prvního soupeřova nájezdu vytlačil a ten minul. Beny blafákem proměnil. Soupeř srovnal. Jakub nechytatelnou střelou rovněž zavěsil. A když Kabele proti pravidlům couvnul s míčkem do zadu, odstartoval naši radost.

A jelikož byli kluci tímto úspěchem nabuzeni, tak si to samé si zopakovali i v semifinále. Přesně dodrželi stanovené pokyny a kdyby jejich střely byly umístěnější, na penalty nemuselo vůbec dojít. Jedinou naši chybu v obraně soupeř využil k vyrovnání. Nájezdy potom už byly jednoznačně naší záležitostí. Teď se to hezky píše, ale v ty okamžiky bych zlikvidoval jakýkoli měřič tlaku. Beny i Jakub suveréně proměnili a soupeře s jistotou vychytal Pavel. Skrátka a dobře, s prominutím, kam se sere Nagano...

Finále už bylo nad naše síly. I když byl Benešov lepší, ještě za stavu 1:3 mohl malý Ondra zamotat vývojem zápasu. Ale minul a soupeř z protiútoku dal  gól. Krátce po buly i další a bylo vymalováno...

Jestliže jsem v úvodu napsal, že jsem věřil ve vítězné osmifinále, tak jsem se nemýl. Kluci zvládli skupinu suveréně. Ústí už z nás má asi komplex, Kobylisi, ač jsme s nimi nikdy nehráli nebyly překážkou a Andělíčkům jsme vrátili prohru z Vinohrad i s úroky. V osmifinále mi trnulo jen do páté minuty. Pak už nebylo co řešit.

Sumář výsledků:

 

 

USK Slávie Ústí nad Labem

TJ JM Chodov

2:5

 

 

 

TJ JM Chodov

FbK Viking Kobylisy

7:0

 

 

 

BLACK ANGELS

TJ JM Chodov

1:9

 

 

 

TJ JM Chodov

FBC Liberec B

13:0

 

 

 

TJ JM Chodov

FbŠ Bohemians

4:3

 

 

 

TJ JM Chodov

BOGDAU STUPAVA

2:1

 

 

 

TJ JM Chodov

SK Florbal Sloanepark Benešov

3:7

 

 

K jednotlivým našim borcům, tak jak jsem je na turnaji viděl já:

Pavel  - suveréně nejlepší výkony za působení v elévech. Klidný a s rozvahou, bez sice efektních zákroků pro oko diváka, ale účelně a s přehledem. Proti Bohemce i Stupavě mužstvo podržel a nájezdy, to byla již třešnička na dortu.

Artur - jistá gólmanská dvojka. Tak jako v sezóně opět s průměrem nula i když soupeř mu nic moc ukázat neumožnil. Jeho strachy před nástupem do brány jsou liché. To jak podporuje Pavla pravděpodobně nezvládá mnohý extraligový náhradník.

Jakub H. - nejlepší obránce oceněný i direktoriátem turnaje. Výborný v poziční hře tělem, s přehledem a s rozvahou jako starý mazák. Tentokráte bez úletů.

Radek - po svých počátečních, ještě ligových problémech s postem obránce, se vedle Jakuba zabydlel a spolu vytvořili výbornou dvojku. Výborně zahrál prakticky všech utkáních.

Pro nedostatek kmenových obránců byli do druhé obranné dvojky staženi oba centři:

Oťas - i když v obraně hrával, vysloveně ho tento post již netankuje. Nejlépe zahrál proti BA. Jinak nic, moc. Od čtvtfinále opět na postu středního útočníka. Načal gólem Bohemku, ale postupně herně upadal.

David - tomu obrana nic v minulosti neříkala. A bylo to vidět. Pořád ho to táhlo do útoku. Z jeho průniku padl i náš první a bohužel jenom vyrovnávající gól ve finále. Každopádně ale své obranné úkoly zvládl na výtečnou.

Zajda - s pozdním příjezdem na turnaj bylo na vážkách, jestli do rozjeté mašiny zapadne. Od přeřazení Oty do útoku zaujal místo ve dvojici s Davidem. Jeho přehled, pokrytí a zblbnutí soupeře u mantinelu, které má zažité z hokeje je pro vývoj hry neocenitelné. Ve všech vyřazovacích zápasech zahrál bezchybně.

Petr - jestliže se mu v závěru ligy moc nedařilo, tak Nisaopen ho zastihl v oslnivé formě. Nejenom co asistenčně, což už je u něho normálka, ale i střelecky. Podle mě nejlepší hráč týmu a možná i turnaje.

Jakub U. - posila z mlžů. Jelikož se s některými kluky již znal z loňska, jeho zapadnutí do týmu bylo bez problémové. Nejlepší střelec  a jistý exekutor nájezdů.

Ondra "Motorová Myš" - po náročné operaci se vůbec nevědělo zda pojede. Ale jel a opět předvedl na svůj věk fantastický výkon. Škoda, že a se neprosadil střelecky. Ale co není určitě bude. A v budoucnu mu florbalka nebude stačit na zářezy.

Tomáš - velký šmrdlálista. Velice mě mile překvapil svým zodpovědným přístupem a plněním daných úkolů. A že se vracel po ztrátě míčku ne chůzí, ale úprkem zpět, mě naprosto dostal. Autor našeho třetího finálového gólu.

Martin - poslední dobou klasika. Ne a ne dát gól. Zřejmě si svůj, zatím elévsky nejdůležitější, schovával na semifinále. A byl to gól veledůležitý! Jinak celý turnaj sehrál se stoprocentním nasazením.

Honza "Vítr" - na hřišti velice nenápadný, ale o to platnější. Jeho forčekink otrávil nejednoho obránce a díky vybojování míčku nejenom přerušil založení útoku soupeře, ale připravil i gólovky spoluhráčům.

Beny  - posila od čtvrtfinále. Nastupoval s křížovou bandáží a byla na něm vidět nerozehranost po úrazu. To ovšem neznamená, že by nebyl platným hráčem. Zvyšoval proti Bohemce na 2:0. Rovněž jako Jakub, jistý exekutor nájezdů s tím rozdílem, že si nájezd opravdu vychutnával.

Fan´s club Chodov - jestliže v Detroitu řve dvacet tisíc fanoušků, na Barceloně sto tisíc fanoušků, tak to co předvedli příznivci Chodova při nedělním programu,  Joe Luis Arenu i Nou Camp hravě překoná. Moc děkuji všem rodičům elévů, i rodičům mlžů i zústavším mlžům za fantastickou podporu!!!

Pro Michala byla semifinálova výhra a vůbec celé učinkování Kocourů satisfakcí po všech peripetiích s trénováním elévů. Jeho dvouletá práce s klukama opravdu přináší sladké plody. Sice se mu tým rozpadne, ale to co mu zůstane, na tom se dá již nějak stavět pro příští elévskou ligovou sezónu. A do mlžů posílá hráče, kteří již jsou herně na nějaké úrovni, a kteří ví kdo jim dal florbalové základy.

Na závěr musím všem poděkovat za opravdu tři nádherné (i když počasí nebylo nic moc) dny v Liberci, a to nejen při utkáních, ale i mimo ně.

Arnošt